Kamenictví Praha - Produkty

Kamenné obklady

Kamenné obklady jsou jedním ze základních pilířů v oblasti materiálů z přírodního kamene. Obecně lze říci, že je lze rozdělit na venkovní kamenné obklady a kamenné obklady do interiéru. Pokud jde o kamenné obklady do exteriéru, stále více se prosazují obklady domů z kamene. Tyto obklady lze rozdělit dle způsobu provedení na přizdívané kamenné obklady a tenké lepené kamenné obklady většinou formou obkladových panelů. Touto formou lze realizovat i vnitřní obklad například vstupních hal nebo krytých bazénů a sauny.

V níže uvedené galerii jsou ukázky kamených obkladů přizdívaných, Jde o chorvatský štípaný mramor a Rembrant. Uprostřed pak ukázka obkladového panelu. Plnou paletu možností venkovních kamenný obladů najdete na domovských stránkách kamenné obklady domů.

Exteriérové kamenné obklady jsou navíc trvanlivé a prakticky bezúdržbové řešení fasády domu. Navíc barvě přírodního kamene se velmi těžko konkuruje umělými barvami. 

Kamenictví Praha štípaný mramor Kamenictví Praha obkladové panely Kamenictví Praha venkovní obklad Rembrand

Pokud jde o interiérové kamenné obklady, pak velká část těchto obkladů je realizovaná v koupelnách. Tyto obklady lze dle způsobu pokládky takto: Standardní obklady ( nejekonomičtější varianta ). Jedná se ovelikosti, které jsou běžně vyráběny, ihned k odebrání. Druhou možností jsou obklady na míru. Zde si můžete vybrat libovolnou velikost podle možností obkladaného prostoru. Jde o zakázkovou výrobu a je možnost volby dle kresby kamene. Na fládr – průběžné vzorování kamene. A na knihu – zrcadlově se opakují motivy kresby kamene.

Kamenictví Praha interiérový kamenný obklad Kamenictví Praha obklad Travertino Navona Kamenictví Praha Kamenný obklad Emperador

Kamenná dlažba

Kamenné dlažby obecně rozdělujeme na pravidelné a nepravdelné. U venkovní dlažby se se realizují oba typy dlažeb v závislosti na vkusu a dispozicích terénu. U interiérové kamenné dlažby se většinou jedná o pravidelnou dlažbu, i když i zde dlažbu realizovat s nepravidelným tvarem. Pro kamennou dlažbu se hodí opravdu široká škála typů kamene od pískovce až po mramory. Každý typ dlažby má své specifické přednosti, pro které se hodí. Doporučujeme se před výběrem poradit s odborníky.

Kamenictví Praha žulová dlažba Kamenictví Praha interiérová dlažba Kamenictví Praha venkovní dlažba mozaika